Urban Hip-hop
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Urban Hip-hop

Dobrodosli na forum Urbane generacije
 
PrijemPortalliTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ukratko

Ići dole 
AutorPoruka
cyberjack




Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.01.2008

Ukratko Empty
PočaljiNaslov: Ukratko   Ukratko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 10:30 pm

Poceo sam da uredjujem, sto znaci da mi je extra dosadno i da imam vremena za bacanje. Mogu da vam pisem do sutra sto se tice skejta, ali dovoljno je samo da shvatite kako to funkcionise.
Da bi vozili skejt nije bitno koje ste rase, zanimanja, godista, vere itd... dovoljno je da imate komplet sklopljen skejt i par patika za skejt i to je to. Mnoge su predrasude da se skejt vezuje za hip-hop. Greska, Cak sta vise, vise ima onih koji slusaju rock i metal al dobro o tome cemo drugi put. Zasto ljudi zakljucuju ovo? Jer je mahom vecina skejterske odece dizajnirana tako da je u tom nekom hip-hop fazonu. Ljudi kad vide one siroke patike kazu "vidi nosi reperke". Dodje mi da ih spucam u glavu da odlete na Przar. Ne, sve to sto vidite da je siroko, to su skejterske patike, upamtite. Reperi sa MTV-ja vole tu modu pa kupe neke stvari, i zato se sve veze za njih. Iskreno kad vidite mene na prvi pogled pomislite, mora da slusa hip-hop i rep. Nemam ja veze s tim. Mislim naravno da slusam, cak 30% muzike koju slusam cini kvalitetan hip-hop i rep ali mi to nije glavno. Ja sam u skejterskom fazonu i tacka.
Nego da ne kenjam mnogo. Ako ocete kvalitetan skejt, on se sklapa, ne kupuje se ceo. Mislim ima i onih koji se kupuju celi ali to nije kvalitetno da se razumemo odmah.
Imate razne renomirane proizvodjace dasaka kao sto su RDS, Cliche, Plan B, Element, Alien Workshop, Enjoi, Almost bla bla bla... isto tako i osovina Tensor, Krux, Thunder, Independent itd... itd
Patike. Imate: DC, Adio, Lakai, Osiris, Emerica, eS, Circa, Etnies... bla bla
Nema ih nesto previse ali ima modela u mushka stvar, kolko ocete, svaki model ima svoje ime, svoje tehnicke specifikacije, i pravi se u razlicitim bojama. Ne prave oni tek tako patike, tehnologija koja se ugradjuje na njih i u njih je skupa, tako da nikad ne mozete naci bugarske i kineske kopije. Pravljene su da bi izdrzale velike napore od smirgle skejta, tako da ako ne vozite trajace vam 15 god. Very Happy
O spektru odece da ne pricam, toga ima kolko ocete, svaki proizvodjac dasaka, patika, osovina itd ima svoju liniju odece, a ima i onih koje su specijalizovane samo za odecu. Ima je za svakoga, u razlicitim bojama i stilovima.
U skejtbordingu se vrte velike pare, kao i u fudbalu i kosarci tako da se NIKAKO NE MOZE RECI DA JE OVO UNDERGROUND. Mislim jeste u Srbiji ali svuda je mainstream KULTURA. Upamtite skejt je KULTURA a ne sport, jer obuhvata nacin zivljenja i ukuse i PREVISE UTICE NA LICNOST. Dakle, velike pare. Sve vam bude jasno kad udjete u skejt sop. Vidite uredjenje, odecu, opremu, patike... sve to izgleda vrlo lepo, ali je i skupo. Samo daska kosta npr 5000 zavisi od marke vise manje, isto tako osovine oko 4500, tockici, srafovi, smirgla itd sve to kosta. Odeca, majice sve to ispod 2000 nema. Patike, 5000 pa nagore ponovo zavisi od marke i MODELA.
Dakle, pare.

Svaka marka bilo patika dasaka itd ima svoj tim naravno. Proovi su bogati, stalno se izdaju neki filmovi novi, koji se snimaju sirom sveta, putovanja, potpisivanje autograma, novi pro model daske, patika... zajebano. Svaka kompanija izda s vremena na vreme film u kome njihov tim pokazuje sta zna. Zbog utrke i velikog marketinga koji doprinose filmovi se snimaju HD kamerama, montaza je zavidna, objektivi, snimatelji, putuje se sirom sveta u potrazi za mestima.

Ono sto je car svega, ako si talentovan i ako imas stav, mozes da napravis nesto od sebe. Proovi se ne umisljaju nesto previse jer znaju ko su, opusteni likovi. Mesta dele sa svim mogucim skejterima, voze na lokacijama na kojima svi voze i upravo je to car svega. Nema odvajanja.

Eto toliko o tome ukratko... vise u podtemama
Nazad na vrh Ići dole
 
Ukratko
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Urban Hip-hop :: Hip-Hop Elementi :: Skating-
Skoči na: